PROJEKTY,  INNOWACJE

WIĘCEJ

NAUCZYCIELE

WIĘCEJ

GALERIE , ZDJĘCIA,  FILMY

ZDJĘCIAFILMY
Dzieci uczęszczające na świetlicę wraz z nauczycielem p. Agnieszką Wasik  bardzo dziękują p.Agnieszce Pietrzak i uczennicom klasy V, uczęszczającym na kółko teatralne za zaproszenie oraz  zorganizowanie  wspólnych gier i zabaw. Dziewczyny pokazały, że nie ważna jest róznica wieku, aby móc się wspólnie bawić.

Wszyscy wiemy jak ważne jest zdrowe i racjonalne odżywianie, zwłaszcza u dzieci. Wychowawczyni klasy II, Beata Jakubczak, obserwując to, co jedzą na drugie śniadanie jej wychowankowie postanowiła zrobić coś, by skłonić dzieci do jedzenia warzyw. Pomysł narodził się podczas realizacji zagadnień o plonach jesiennych.

20 września realizowaliśmy projekt na lekcji biologii pt:" Skóra jako powłoką organizmu." Klasa 7 wykonała modele skóry, omawialiśmy jej funkcje oraz poszczególne funkcje wytworów skóry. Wykonaliśmy preparat z naskórka, a następnie oglądaliśmy pod mikroskopem.

W środę 13 września klasa 7 wraz z nauczycielką biologii Joanną Urbanik wybrała się w teren, aby oznaczać gatunki zwierząt i roślin. Poznaliśmy nowe aplikacje i narzędzia do pracy poza murami szkoły. Uczyć się można nie tylko przy tablicy 😊 

16 czerwca gościła u nas nasza absolwentka, KATARZYNA JAKUBCZAK, obecnie siostra zakonna, od 10 lat pracująca na misjach w Kenii. Siostra Kasia opowiedziała uczniom o tym, jak wygląda życie w tej części Afryki, w jakich warunkach żyją i uczą się tamtejsze dzieci, czym się bawią i jakie mają trudności.

We wtorek 13 czerwca 2023 r. naszą szkołę odwiedził pan Michał Korczakowski – prawdziwy człowiek renesansu – inżynier architektury, budownictwa lądowego, konstruktor, a z zamiłowania instruktor nurkowania.

Z okazji roku Mikołaja Kopernika oraz urodzin astronoma, które przypadają 19 lutego, uczniowie starszych klas wzięli udział w zakodowanej grze związanej z jego działalnością. Młodzież miała za zadanie odszukać ukryte kody QR i pozyskać informacje potrzebne do rozwiązania zadania.

Lekcja biologii może wyglądać niestandardowo. W dniu 6 lutego 2023 roku przekonała się  o tym klasa 6 i wykonała niepowtarzalne pajęczaki pod kierunki nauczyciela Joanny Urbanik. Nauce towarzyszyła wspaniała zabawa radość i śmiech. Dobrze, że nikt nie ma arachnofobii ;-)

18 stycznia nasze pierwszaki miały 'najlepszy dzień stycznia' - jak same określiły. A to za sprawą niecodziennych zajęć. Zamiast w szkole blisko trzy godziny spędziły w remizie OSP w Rybnie. Nie były to jednak żadne ćwiczenia przeciwpożarnicze, a warsztaty kulinarne zorganizowane przez p. Wiolettę Kolwaczyk przy współpracy z rybnowskimi strażakami.

Na ostatnich lekcjach języka polskiego poświęconych omówieniu książki Henryka Sienkiewicza pt. 'W pustyni i w puszczy” uczniowie klasy VI , jako metodę pracy ,wykorzystali klocki Lego z Laboratorium Przyszłości.
Każde dziecko aktywnie uczestniczyło w zajęciach budując sceny zaczerpnięte z lektury. To działanie pozwoliło komunikować się ze sobą, doskonalić czytanie ze zrozumieniem, szukać interesujących rozwiązań oraz wykazać się kreatywnością.

Grudzień to czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkim rozanielają się twarze na samą myśl o świątecznym czasie. Każdy ma jakieś miłe skojarzenia, zapachy, któe przypominają miłe chwile. Tak jest z pieniczkami, które tradycyjnie pieczemy przed 'Gwiazdką'. Tak też zrobiły nasze pierwszaki. 14 grudnia przejęły niemal na własność szkolną stołówkę, by przygotować pyszne pierniczki.

Na jednej z lekcji języka polskiego , czwartoklasiści , choć na chwilę mogli poczuć się jak adepci akademii pana Kleksa. Uczniowie wzięli udział w zajęciach przędzenia liter. Zadanie polegało na stworzeniu napisów z włóczki. Wszyscy dbali o to, aby starannie i dokładnie wykaligrafować napis. A ponieważ już wkrótce święta to i napisy świąteczne.

25 listopada, klasa 8 podczas lekcji geografii, zabrała swoich kolegów i koleżanki w fantastyczną podróż do Azji 🌏 Kulturę największego kontynentu zaprezentowali w nieco inny sposób niż tradycyjna lekcja. Zorganizowali pokaz mody azjatyckiej tworząc fantastyczne stroje. Tańczyli w rytmach chińskiej i rosyjskiej muzyki, uczyli podstawowych chwytów karate, a także zapoznali z atrakcjami turystycznymi Azji i ciekawostkami z życia mieszkańców.

5 października 2022r uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawcą, Agnieszka Pietrzak wybrali się do filii MGBP w Rybnie.. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z zasadami zachowania się w bibliotece.

NASZ BLOG o SKO

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Facebook Like

Wycieczki

CZAS RELAKSU, RELAKSU TO CZAS...
CZAS RELAKSU, RELAKSU TO CZAS...

5 października 2023r. uczniowie klas IV-VIII, pod opieką wychowawców Marii Kuleszy, Marcina Szwaczyka i Agnieszki Pietrzak, wybrali się na pierwszą...

POD ZNAKIEM CZYTANIA...NARODOWEGO
POD ZNAKIEM CZYTANIA...NARODOWEGO

W dniu 11 września 2023r . uczniowie najstarszych klas wyjechali na wycieczkę do Wyszkowa. Na początek , w ramach akcji...

WYCIECZKA DO PŁOCKA
WYCIECZKA DO PŁOCKA

Czasami mamy ochotę na krótki wyjazd. Nie do końca na pustkowie, ale też nie do kolejnego wielkiego miasta. Szukamy wtedy...

OGŁOSZENIA

ZA CHWILĘ NOWY ROK SZKOLNY!
ZA CHWILĘ NOWY ROK SZKOLNY!

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie, pani Ewelin Salwin informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się...

INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW OP
INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW OP

Przypominamy, że szkoła nie zapewnia podręczników dla uczniów Oddziału Przedszkolnego. Rodzice zakupują je we własnym zakresie. W tym roku obowiązuje...

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA NOWY ROK
ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA NOWY ROK

W załączeniu znajduje się Szkolny Zestaw Podręczników i Materiałów Ćwiczeniowych obowiązujących w roku szkolnym 2023/2024 w Szkole Podstawowej im. Henryka...