PROJEKTY,  INNOWACJE

WIĘCEJ

NAUCZYCIELE

WIĘCEJ

GALERIE , ZDJĘCIA,  FILMY

ZDJĘCIAFILMY

5 października 2023r. uczniowie klas IV-VIII, pod opieką wychowawców Marii Kuleszy, Marcina Szwaczyka i Agnieszki Pietrzak, wybrali się na pierwszą w tym roku wycieczkę. Naszym celem był Ziołowy Zakątek , unikatowy w skali świata obiekt agroturystyczny położony w samym sercu najczystszego regionu Polski, Podlasia.

W dniu 11 września 2023r . uczniowie najstarszych klas wyjechali na wycieczkę do Wyszkowa. Na początek , w ramach akcji Narodowego Czytania 2023 r. uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Eliza Orzeszkowa, buntowniczka jakiej nie znacie”. Odbyły się one w Bibliotece Pedagogicznej w Wyszkowie. 

Czasami mamy ochotę na krótki wyjazd. Nie do końca na pustkowie, ale też nie do kolejnego wielkiego miasta. Szukamy wtedy miejsc, które urzekają swoją architekturą, historią albo urokliwym położeniem. Wycieczka do Płocka 17 maja okazała się dla nas strzałem w dziesiątkę!

20 kwietnia nasze pierwszaki i trzecioklasiści pod opieką swoich nauczycielek wybrali się do MŁYNU GĄSIOROWO. Kilka godzin spędzonych na mazowieckiej wsi nie było czasem straconym, a reklama ośrodka jako miejsce zabawy, nauki i przygody potwierdziła się w zupełności.Na szczęściepogoda była wręcz wymarzona.

27 marca br. uczniowie klasy VIII, wraz z opiekunami, wybrali się do teatru Scena Relax w Warszawie na komedię „Zemsta” Aleksandra Fredry, w reżyserii Jarosława Szweca. Na miejsce dotarliśmy nieco wcześniej niż przewidywaliśmy, dzięki czemu mogliśmy dokładnie przyjrzeć się wnętrzu, wypić herbatkę i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

'Warszawskie klimaty,czyli coś dla ducha i cos dla ciała' - tak by można podsumować wycieczkę, na którą wybrały się nasi najmłodsi 15 grudnia. Uczniowie klas 0 - II rozpoczęli swój wyjazd od odwiedzenia Grobu Nieznanego Żołnierza, miejscu pamięci narodowej. Zatrzymali się się też oczywiście przy Pomniku Smoleńskim. Po krótkim spacerze dotarli do Nowego Świata, gdzie dzięki świątecznym dekoracjom  mogli poczuć  bożonarodzeniowy klimat. Jednak punktem docelowym była Manufaktura Cukierków.

5 grudnia 2022r .uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawcą Agnieszką Pietrzak wybrali się na warsztaty dekorowania pierniczków w wyszkowskiej cukierni „U mnie ci się upiecze”. Każdy uczestnik dostał  na swoje stanowisko, min. 6 różnych  pierniczków, tutki z kolorowymi lukrami oraz  różnobarwne posypki i jadalne  dekoracje. Prowadząca warsztaty uczyła dzieci jak uzyskać różne efekty i pokazywała gotowe arcydzieła z piernika.

W piękny, słoneczny poniedziałek 10 października, trzy klasy z naszej szkoły wraz z wychowawczyniami P. Agnieszką Pietrzak, P. Katarzyną Andruchewicz, P. Lidią Groszyk oraz z P. Marcinem Szwaczykiem, wybrały się na wycieczkę do Warszawy, by zwiedzić najważniejszą instytucję w kraju, czyli Sejm RP oraz obejrzeć film w Multikinie.

W dniach 30.05- 02.06.2022r. klasy IV-VIII pod opieką pań Katarzyny Andruchewicz, Lidii Groszyk, Marii Kuleszy i Agnieszki Pietrzak udały się na wycieczkę w malownicze okolicy Kotliny Kłodzkiej. Podróż rozpoczęła się od wizyty we Wrocławiu . Tam podziwialiśmy wspaniałe dzieło, a mianowicie Panoramę Racławicką. Jest to obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami, w której uczestnicy Insurekcji pod wodzą Tadeusza Kościuszki pokonali Rosjan.

12 maja nasze przedszkolaki oraz uczniowie klasy III wybrali się do Wyszkowa. Pierwszym punktem wyjazdu było oglądanie przedstawienia w WOK Hutnik, w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, 'PIĘKNA I BESTIA'. Dostarczając niezapomnianych wrażeń i wzruszeń, spektakl w mądry sposób opowiedział najmłodszym o istocie miłości. Konfrontując ją z takimi wartościami jak lęk, brak akceptacji, inność czy próżność pokazał, że w każdym można dostrzec dobro i wrażliwość, a w życiu tak naprawdę najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu.

31 marca grupa przedszkolaków i trzecioklasistów pod opieką swoich pań wybrała się do Gospodarstwa Agroturystycznego w Rozalinie. Mimo lekkiego chłodu był to STRZAŁ W DZIESIATKĘ. Kilka godzin zajęć , zabaw i warsztatów do najlepsza nauka.

18 marca uczniowie starszych klas naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami wyruszyli na kolejną wycieczkę do Warszawy. Podbój stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Cinema City na Sadybie, gdzie obejrzeliśmy film edukacyjny „Pod taflą oceanu”. Jest to nowa przygoda w 3D, która przeniosła nas w egzotyczne i odległe wody m.in. Australii Południowej, Wielkiej Rafy Koralowej czy wysp trójkąta koralowego w Papui Nowej Gwinei i Indonezji, pozwalając przeżyć bezpośrednie i zapierające dech w piersiach spotkanie z tajemniczymi i fascynującymi mieszkańcami oceanów.

Pierwszego grudnia br. uczniowie klas 1. i 2. uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wycieczkę rozpoczęliśmy od udziału w przedstawieniu muzycznym „Co z tymi świętami?” w Teatrze Imka. Spektakl wprowadził nas w świąteczny nastrój oraz wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie, gdzie wyposażeni w system audioguide wędrowaliśmy poprzez komnaty i historię zamku. Wsłuchani w nagrany głos przewodnika oglądaliśmy dzieła sztuki, eksponaty i zapierające dech bogate dekoracje wypełniające mury zamku.

NAJLEPSZA WYCIECZKA! EVER!! Tak podsumowali grudniowy wyjazd trzecioklasiści, którzy wraz z przedszkolakami z grupy A i B odwiedzili Gospodarstwo Edukacyjne 'CUDA I WIANKI' w Kicinach. Rzeczywiście atrakcji tu było mnóstwo. Kilkugodzinny pobyt minął niepostrzeżenie, a uśmiechnięte buźki widać było nieustannie. Dzieci zajęte były pieczeniem i ozdabianiem pierników, robieniem światecznych aniołów, karmieniem alpak i innych zwierząt. Były też przjeżadżki po lesie, szukanie choinki i oczywiście ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wszystko perfekcyjnie zaplanowane i przeprowadzone. Gospodyni niezwykle serdeczna i przyjazna, panie prowadzące zajęcia cierpliwe i uśmiechnęte. A wszystko w przepięknej wiejskiej zimowej scenerii. Już chce się tam wracać!!

NASZ BLOG o SKO

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Facebook Like

Wycieczki

CZAS RELAKSU, RELAKSU TO CZAS...
CZAS RELAKSU, RELAKSU TO CZAS...

5 października 2023r. uczniowie klas IV-VIII, pod opieką wychowawców Marii Kuleszy, Marcina Szwaczyka i Agnieszki Pietrzak, wybrali się na pierwszą...

POD ZNAKIEM CZYTANIA...NARODOWEGO
POD ZNAKIEM CZYTANIA...NARODOWEGO

W dniu 11 września 2023r . uczniowie najstarszych klas wyjechali na wycieczkę do Wyszkowa. Na początek , w ramach akcji...

WYCIECZKA DO PŁOCKA
WYCIECZKA DO PŁOCKA

Czasami mamy ochotę na krótki wyjazd. Nie do końca na pustkowie, ale też nie do kolejnego wielkiego miasta. Szukamy wtedy...

OGŁOSZENIA

ZA CHWILĘ NOWY ROK SZKOLNY!
ZA CHWILĘ NOWY ROK SZKOLNY!

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie, pani Ewelin Salwin informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się...

INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW OP
INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW OP

Przypominamy, że szkoła nie zapewnia podręczników dla uczniów Oddziału Przedszkolnego. Rodzice zakupują je we własnym zakresie. W tym roku obowiązuje...

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA NOWY ROK
ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA NOWY ROK

W załączeniu znajduje się Szkolny Zestaw Podręczników i Materiałów Ćwiczeniowych obowiązujących w roku szkolnym 2023/2024 w Szkole Podstawowej im. Henryka...