PROJEKTY,  INNOWACJE

WIĘCEJ

NAUCZYCIELE

WIĘCEJ

GALERIE , ZDJĘCIA,  FILMY

ZDJĘCIAFILMY

Nasi drugoklasisći rozpoczęli dziś cykl warsztatów przyrodniczych 'LEŚNA BANDA'. Jest to projekt, podczas którego dzieci nauczą się same rozpalić ogień i zapanować nad nim; znaleźć rośliny do przygotowania posiłku i wystrzegać się trujących, bezpiecznie posługiwać się nożem, zbudować proste schronienie od deszczu i upału, odróżnić kilkanaście gatunków roślin i zwierząt...

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Społeczno – Edukacyjnego „Każdy inny – wszyscy równi” dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z uczniami klasy I wzięli udział w zajęciach zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych i Języka Migowego.

W ramach programu „Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno- kompensacyjnej” współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Zajęć Sportowych, w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Wyszków, realizowane są zajęcia sportowe dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.

KROK KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI
Ewelina Salwin, dyrektor Szkoły Podstawowej im.Henryka Sienkiewicza w Rybnie podzieliła się wspaniałą wiadomością:
Isaac Newton powiedział, że „Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean.” Kierując się tą dewizą staram się nieustannie pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności, aby móc coraz śmielej podążać w otchłań oceanów.

„Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci w wieku 5-8 lat. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi.

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas czwartej i piątej zrealizowali  programy profilaktyczne - ważny element realizacji programu wychowawczo- profilalktycznego szkoły.

Dnia 31 maja 2023 roku w Leszczydole Starym odbyła się XI edycja Wyszkowskiego Dnia Nauki . W tym roku hasło przewodnie spotkania to „(Za)wartość człowieka”. Szkoły podstawowe i średnie z gminy Wyszków przedstawiły 22 projekty. Prezentacje uwzględniały między innymi takie wartości jak: miłość, nauka, prawda, szczęście, dobro, kreatywność, piękno, przyjaźń, wrażliwość, zdrowie, siła i energia.

W dniu 28 kwietnia, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, pani Renata Kościelewska i paniMalwina Musiej udały się do najmłodszych uczniów naszej szkoły, by wspólnie przeczytać wybranewiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

W ramach programu „Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej” współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Zajęć Sportowych, w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Wyszków, realizowane są zajęcia sportowe dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu Szkoła Podstawowa w Rybnie, umieściła na szkolnym korytarzu tematyczną gazetkę, uczniowie klas wykonali niebieskie motyle, obejrzeli krótki film edukacyjny oraz wysłuchali piosenkę ZoZi "Każdy jest inny" (z płyty "Ważne sprawy"). Ponadto wszyscy założyli ubrania w kolorze niebieskim, dając tym samym wyraz solidarności z osobami ze spektrum autyzmu.

Uczniowie klasy 8, przy szkolnym boisku, zasadzili trzy jabłonki, które otrzymaliśmy dzięki udziałowi w programie „Kwitnąca Szkoła” organizowanym przez Fundację State of Poland. Celem akcji jest promowanie Polski jako kraju Kwitnących Jabłoni. T

21 marca wszystkim kojarzy się z upragnionym pierwszym dniem wiosny, ale mało kto wie, że jest to również dzień, w którym zwracamy szczególną uwagę na potrzeby osób z zespołem Downa. W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie w ramach realizacji projektu „Każdy inny – wszyscy równi" pojawiła się gazetka dotycząca Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

W ramach projektu „Młodzi obywatele. Jak poznać kraj, w którym mieszkamy?” realizowany jest szereg spotkań z uczniami klas 1-4. W ostatnim czasie bardzo ciekawe lekcje przeprowadzone zostały w klasie 3 i 4. I tak w klasie 3 zrealizowany był temat „Czy w każdej religii otrzymuje się prezenty?”.

W lutym uczniowie SP im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie wzięli udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych przeprowadzonych przez ratownika medycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Warsztaty ratownicze obejmowały sposób postępowania z osobami chorymi na padaczkę (14 lutego przypada dzień chorych na padaczkę), resuscytację krążeniowo-oddechową oraz ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej.

NASZ BLOG o SKO

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Facebook Like

Wycieczki

CZAS RELAKSU, RELAKSU TO CZAS...
CZAS RELAKSU, RELAKSU TO CZAS...

5 października 2023r. uczniowie klas IV-VIII, pod opieką wychowawców Marii Kuleszy, Marcina Szwaczyka i Agnieszki Pietrzak, wybrali się na pierwszą...

POD ZNAKIEM CZYTANIA...NARODOWEGO
POD ZNAKIEM CZYTANIA...NARODOWEGO

W dniu 11 września 2023r . uczniowie najstarszych klas wyjechali na wycieczkę do Wyszkowa. Na początek , w ramach akcji...

WYCIECZKA DO PŁOCKA
WYCIECZKA DO PŁOCKA

Czasami mamy ochotę na krótki wyjazd. Nie do końca na pustkowie, ale też nie do kolejnego wielkiego miasta. Szukamy wtedy...

OGŁOSZENIA

ZA CHWILĘ NOWY ROK SZKOLNY!
ZA CHWILĘ NOWY ROK SZKOLNY!

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie, pani Ewelin Salwin informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się...

INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW OP
INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW OP

Przypominamy, że szkoła nie zapewnia podręczników dla uczniów Oddziału Przedszkolnego. Rodzice zakupują je we własnym zakresie. W tym roku obowiązuje...

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA NOWY ROK
ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA NOWY ROK

W załączeniu znajduje się Szkolny Zestaw Podręczników i Materiałów Ćwiczeniowych obowiązujących w roku szkolnym 2023/2024 w Szkole Podstawowej im. Henryka...