PROJEKTY,  INNOWACJE

WIĘCEJ

NAUCZYCIELE

WIĘCEJ

GALERIE , ZDJĘCIA,  FILMY

ZDJĘCIAFILMY

W czwartek 21.09.2023r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 odbyły się biegi przełajowe. Na dystansie 1000 m rywalizowały ze sobą wszystkie szkoły gminy Wyszków. Nasi uczniowie pokazali na co ich stać i pokonali rywali zajmując odpowiednio : Julia Kucińska - I miejsce, Piotr Pietruchowski - II miejsce, Mikołaj Ciach - III miejsce.

Dnia 13 września 2023r. na stadionie WOSiR-u w Wyszkowie odbył się turniej piłkarski. Po wygranym meczu ze Szkołą Podstawową w Olszance i remisie ze Szkołą Podstawową nr 5 i Szkołą Podstawową nr 1 doszło do rzutów karnych o drugie miejsce.

W piątek 02.06.2023r. w miejscowości Jednorożec odbyły się zawody międzypowiatowe w lekkoatletyce. W wyniku spóźnienia autobusu nasza sztafeta (4x100) nie została dopuszczona do startu. Dalsza część zawodów przebiegła już według harmonogramu.

14 czerwca uczniowie naszej szkoły brali udział w bardzo ciekawym wydarzeniu pt. „Bądź aktywny z MISTRZEM” w ramach programu Szkolny Klub Sportowy. Na hali sportowej WOSiR Wyszków reprezentanci sześciu gminnych szkól mieli przyjemność spotkać się niezmiernie ciekawymi gośćmi. 

W dniu 15.05. 2023r. na hali WOSiR Wyszków odbyły się gminne, drużynowe zawody ringo szkół podstawowych. W kategorii klas 4-6 naszym uczniom udało się wywalczyć III miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Szulc, Katarzyna Jałoszewska, Ksawery Jaruga, Piotr Pietruchowski, Karol Kuchta.

Nasi lekkoatleci nie zwalniają tempa! W czwartek,  11.05 2023r. na wyszkowskim Stadionie Miejskim wywalczyli awans do etapu międzypowiatowego. Sukcesy naszych zawodników przedstawiają się następująco:Filip Karolewski 1 miejsce w biegu na 300m; Mikołaj Ciach, Igor Juszyński, Marcel Juszyński, Filip Karolewski - Sztafeta 4x100m 1 miejsce.

W poniedziałek, 8 maja 2023r., po długim weekendzie majowym, nasi szkolni sportowcy rozpoczęli sezon lekkoatletyczny na wysokim poziomie. Na gminnym etapie zawodów, odbywających się na stadionie WOSiR w Wyszkowie, uzyskali bardzo dobre wyniki.

Dnia 29 września przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wyszkowie odbyły się gminne biegi przełajowe. Nasi uczniowie pokazali wolę walki, niemal pełnię swoich możliwości i dzięki temu uzyskali awans do wyższego szczebla i byli to: Alicja Głowacka II miejsce; Julia Kucińska II miejsce; Filip Karolewski III miejsce; Piotr Pietruchowski IV miejsce; Angelika Kucińska V miejsce. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

Marcin Szwaczyk

Dnia 15 września 2022, na stadionie WOSiR w Wyszkowie, odbył się gminny turniej piłki nożnej dziewcząt. Nasze zawodniczki spisały się bardzo dobrze. W trzech meczach żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki naszym uczennicom, dopiero mecz ze Szkołą Podstawową nr 1, który zakończył się rzutami karnymi, doprowadził do wyniku 3:2. Dało nam to 3 miejsce w gminnym turnieju.

Nasza szkoła zgłosiła się do 4 edycji Drużyny Energii.  Jest to akcja, która ma za cel zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej. Projekt realizuje Energa z Grupy ORLEN, w którym znani i lubiani sportowcy będą prezentować ćwiczenia dla uczniów ze szkół podstawowych. Zadanie będzie polegało na nagrywaniu filmów, na których będziemy prezentować zadane ćwiczenia przez sportowych ambasadorów. Czekamy z niecierpliowością  na zakwalifikowanie się do rywalizacji.

Dnia 25 października 2019r. odbył się kolejny „Bieg po zdrowie”. Dyrektor szkoły, pani Ewelina Salwin powitała zgromadzonych na boisku szkolnym uczniów i nauczycieli. Wszyscy uczestnicy, biorący udział w zawodach, przystąpili do przedbiegowej rozgrzewki. Trasy biegów, w różnych kategoriach biegowych, przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Tomasz Katner i Marcin Szwaczyk.

Mistrzowie olimpijscy w lekkiej atletyce - Sebastian Chmara, Artur Partyka i Paweł Januszewski - odwiedzili Szkołę Podstawową nr 5 w Wyszkowie.

23 maja dwunastoosobowa drużyna uczniów klas I - III, pod opieką p. Beaty Jakubczak oraz Malwiny Musiej,  reprezentowała nasza szkołę w II  Gminnych Zawodach Sportowych w czwórboju lekkoatletycznym. Mali sportowcy rywalizowali ze soba w biegach na 60 i 120m, w rzucie piłeczką palantową oraz skoku w dal.

22 maja uczniowie klas 0 - III uczestniczyli w pięknej, sportowej imprezie. Znaleźli się wśród 1254, które pobiegły w Biegu OD PRZEDSZKOLA DO SENIORA, zorganizowanym przez Burmistrza Wyszkowa i WOSIR. Impreza est kontynuacją przez lata organizowanej przez WOSiR wyszkowskiej edycji akcji „Polska biega”, która miała za zasadnie popularyzować bieganie jako najprostszą formę aktywności fizycznej.

NASZ BLOG o SKO

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Facebook Like

Wycieczki

CZAS RELAKSU, RELAKSU TO CZAS...
CZAS RELAKSU, RELAKSU TO CZAS...

5 października 2023r. uczniowie klas IV-VIII, pod opieką wychowawców Marii Kuleszy, Marcina Szwaczyka i Agnieszki Pietrzak, wybrali się na pierwszą...

POD ZNAKIEM CZYTANIA...NARODOWEGO
POD ZNAKIEM CZYTANIA...NARODOWEGO

W dniu 11 września 2023r . uczniowie najstarszych klas wyjechali na wycieczkę do Wyszkowa. Na początek , w ramach akcji...

WYCIECZKA DO PŁOCKA
WYCIECZKA DO PŁOCKA

Czasami mamy ochotę na krótki wyjazd. Nie do końca na pustkowie, ale też nie do kolejnego wielkiego miasta. Szukamy wtedy...

OGŁOSZENIA

ZA CHWILĘ NOWY ROK SZKOLNY!
ZA CHWILĘ NOWY ROK SZKOLNY!

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie, pani Ewelin Salwin informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się...

INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW OP
INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW OP

Przypominamy, że szkoła nie zapewnia podręczników dla uczniów Oddziału Przedszkolnego. Rodzice zakupują je we własnym zakresie. W tym roku obowiązuje...

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA NOWY ROK
ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA NOWY ROK

W załączeniu znajduje się Szkolny Zestaw Podręczników i Materiałów Ćwiczeniowych obowiązujących w roku szkolnym 2023/2024 w Szkole Podstawowej im. Henryka...