PROJEKTY,  INNOWACJE

WIĘCEJ

NAUCZYCIELE

WIĘCEJ

GALERIE , ZDJĘCIA,  FILMY

ZDJĘCIAFILMY

Zapraszamy mieszkańców Wyszkowa do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Pochwal się swoim ogródkiem” organizowanego w ramach programu pn. "Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków w Wyszkowie ". Celem konkursu jest m.in. zachęcenie do tworzenia miejsc zieleni oraz ich pielęgnacja.

09.05.2023r. na szkolnych korytarzach biegali rycerze, spacerowały Helena Kurcewiczówna, Jagienki , Danuśki. Obserwowały to Nel w towarzystwie wiernych Stasiów, a na wszystko dobrotliwie popatrywał spod okularów sam Mistrz. Niezwykli goście zawitali do nas z okazji ogłoszonego przez nauczycieli konkursu na najciekawszy strój zainspirowany twórczością Henryka Sienkiewicza.

Po raz ósmy Szkoła Podstawowa nr 3 w Rybienku Leśnym była gospodarzem Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej. Przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych gminy Wyszków zaprezentowali się 29 marca przed rówieśnikami, pokazując, że muzyka i śpiew mają wielu miłośników.

Uczennice naszej szkoły przystąpiły do konkursu organizowanego przez Akademię Dojrzewania Lactacyd. Główną pracą było stworzenie „Szkolnej Ławki Przyjaciółek” a także prac związanych z realizacją marzeń. Szkolna Ławka Przyjaciółek to miejsce, gdzie uczennice mogą porozmawiać ze sobą, z wychowawcą, psychologiem czy pedagogiem.

21 marca odbyły się gminne eliminacje do 46 edycji Konkursu Recytatorskiego Warszawskiej Syrenki. Istotą konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury. Jego organizatorem jest Mazowiecki Instytut Kultury.

20 grudnia to dzień ogłoszenia wyników „Konkursu na najpiękniejszą dekorację sali” zorganizowanego przez p. Malwinę Musiej i p. Marcina Szwaczyka, którego celem było uświadomienie uczniom odpowiedzialności za sale lekcyjne, motywowanie do dbałość o swoje miejsce pracy a także stworzenie przyjemnej, świątecznej atmosfery w szkole. Na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia sale lekcyjne nabrały świątecznego klimatu.

Jesiennie, słonecznie i pięknie było w środę, 26 października w naszej szkole. Stało się tak za sprawą gości, którzy pojawili się , aby wziąć udział w 22 edycji gminnego konkursu recytatorskiego „Jesień słowem malowana”.
Celem konkursu, tak jak napisały organizatorki, panie Agnieszka Pietrzak i Beata Jakubczak, jest uwrażliwienie dzieci na piękno jesiennego krajobrazu zachęcenie do interpretacji poezji oraz tworzenia własnych wiersza. Cel naszego konkursu został zrealizowany w stu procentach.

,,Flora i fauna naszych łąk" - taki był temat Gminnego Konkursu Ekologicznego. Zwycięzcą został uczeń naszej szkoły Kacper Stanczewski, a praca Magdaleny Wróbel została wyróżniona. W klasie trzeciej są bardzo utalentowane dzieci. Cieszą i motywują takie sukcesy. Wychowawca Marianna Wolyniec

28 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „INWESTUJMY W NASZĄ PLANETĘ”, zorganizowany przez Monikę Kryszkiewicz i Ewelinę Salwin. Celem konkursu było przede wszystkim upowszechnianie wśród młodzieży szkół podstawowych wartości ekologicznych oraz kształtowanie właściwych postaw i świadomości ekologicznej. W atmosferze zdrowej rywalizacji uczestnicy konkursu mieli możliwość wykazania się szeroką wiedzą z zakresu ochrony środowiska naturalnego oraz zachowań proekologicznych w życiu codziennym.

1 marca 2022 r. w klasie I został przeprowadzony konkurs recytatorski pt. „Wiersze Brzechwy i Tuwima”. Celem konkursu było zapoznanie z twórczością Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, rozwijanie talentów uczniów oraz ich zainteresowań, zachęcanie do występów i pokonywanie nieśmiałości.

10 grudnia w naszej szkole zostały ogłoszone wyniki konkurs „Wszyscy jesteśmy z jednej tkaniny”. Tegoż dnia zostały rozdane dyplomy oraz nagrody uczniom, którzy wykonali najpiękniejsze prace. Celem konkursu było propagowanie idei integracji wśród dzieci, kształtowanie tolerancji, zrozumienia i akceptacji dla niepełnosprawnego rówieśnika. Organizatorkami konkursu były panie: Malwina Musiej, Monika Kryszkiewicz i Justyna Wóltańska. Ogromnie cieszymy się, że napłynęło tak dużo prac.

4 listopada w naszej szkole zostały rozdane dyplomy i nagrody laureatom dwóch konkursów, które były zorganizowane przez Panią Katarzynę Andruchewicz, Bogusławę Prusinowską oraz Malwinę Musiej. Oto lista laureatów:
Konkurs na hasło promujące ideę nauki języków obcych: I miejsce – Lena Karolewska – klasa 8; II miejsce – Łukasz Milczarczyk – klasa 8; III miejsce – Angelika Kucińska – klasa 6; wyróżnienie – Julia Skoczeń – klasa 5
Konkurs na projekt znaczka upamiętniającego beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej:
I miejsce – Alicja Głowacka – klasa 7; II miejsce – Klaudia Bednarczyk – klasa 8; III miejsce – Lena Karolewska – klasa 8; wyróżnienie – Łukasz Milczarczyk – klasa 8
Zwycięzcom gratulujemy!!!!!

27 października odbyła się kolejna edycja jesiennego konkursu, który organizowany jest w naszej szkole od prawie 20 lat. Do udziału w konkursie zaproszone zostały wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Wyszków. Pieczę nad konkursem sprawują BEATA JAKUBCZAK oraz AGNIESZKA PIETRZAK.
W finale Gminnego Konkursu Recytatorskiego 'JESIEŃ SŁOWEM MALOWANA' wystąpiło 38 uczniów klas II - VIII. Podzieleni oni zostali na trzy kategorie, a oceniani byli prze specjalnie powołaną komisję pod przewodnictwem p. PIOTRA KAMIŃSKIEGO (aktora, reżyser, współwłaściciela TOMITOFY, Autorskiej Szkoły Artystycznej). W jej skład weszły również p. ELŻBIETA BORZYMEK, redaktor naczelna NOWEGO WYSZKOWIAKA, p. RENATA ZMACZYŃSKA - ZADROŻNA, instruktor Teatru Profilaktycznego 'FARSA' oraz p. RENATA POWICHROWSKA, instruktor BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ w WYSZKOWIE.

W ramach działań popularyzujących wiedzę na temat zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała XI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci, który w roku 2021 przebiegał pod hasłem: Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

NASZ BLOG o SKO

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Facebook Like

Wycieczki

CZAS RELAKSU, RELAKSU TO CZAS...
CZAS RELAKSU, RELAKSU TO CZAS...

5 października 2023r. uczniowie klas IV-VIII, pod opieką wychowawców Marii Kuleszy, Marcina Szwaczyka i Agnieszki Pietrzak, wybrali się na pierwszą...

POD ZNAKIEM CZYTANIA...NARODOWEGO
POD ZNAKIEM CZYTANIA...NARODOWEGO

W dniu 11 września 2023r . uczniowie najstarszych klas wyjechali na wycieczkę do Wyszkowa. Na początek , w ramach akcji...

WYCIECZKA DO PŁOCKA
WYCIECZKA DO PŁOCKA

Czasami mamy ochotę na krótki wyjazd. Nie do końca na pustkowie, ale też nie do kolejnego wielkiego miasta. Szukamy wtedy...

OGŁOSZENIA

ZA CHWILĘ NOWY ROK SZKOLNY!
ZA CHWILĘ NOWY ROK SZKOLNY!

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie, pani Ewelin Salwin informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się...

INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW OP
INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW OP

Przypominamy, że szkoła nie zapewnia podręczników dla uczniów Oddziału Przedszkolnego. Rodzice zakupują je we własnym zakresie. W tym roku obowiązuje...

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA NOWY ROK
ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA NOWY ROK

W załączeniu znajduje się Szkolny Zestaw Podręczników i Materiałów Ćwiczeniowych obowiązujących w roku szkolnym 2023/2024 w Szkole Podstawowej im. Henryka...