PROJEKTY,  INNOWACJE

WIĘCEJ

NAUCZYCIELE

WIĘCEJ

GALERIE , ZDJĘCIA,  FILMY

ZDJĘCIAFILMY

Wakacje trwają na całego, a tu kolejną miłą  informacją podzieliła się z nami pani dyrektor, Ewelina Salwin: Dzień dzisiejszy (18 lipca) zapadnie w pamięci na długie lata zarówno mi, jak i całej społeczności Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie. Po wielu latach starań ze wspaniałą nowiną przyjechali do szkoły zacni goście Pan Arkadiusz Czartoryski Wiceminister Sportu i Turystyki oraz Pan Grzegorz Nowosielski - burmistrz Wyszkowa.

4 listopada w Urzędzie Stanu Cywilnego zostali nominowani przez Zastępcę Burmistrza panią Anetę Kowalewską nowo wybrani kapitanowie szkolnej drużyny WiP. Naszą szkołę reprezentuje Angelika Kucińska, uczennica klasy 7. Cieszymy się, że naszą reprezentantką będzie właśnie Ona – osoba zawsze uśmiechnięta, kreatywna i towarzyska. Angela chętnie uczestniczy w życiu szkoły i klasy, dlatego świetnie sprawdzi się na tej funkcji. Celem programu WiP jest przekazywanie młodym ludziom, że można żyć, kiedy nie ograniczają uzależnienia, kiedy jest się wolnym człowiekiem.

W dniu 03 listopada br., z okazji zbliżającego się  Narodowego Święta Niepodległości,  w klasie IV odbyła się lekcja biblioteczna, której temat brzmiał: Polska droga do wolności. Uczniowie uważnie wysłuchali opowieści pani bibliotekarki, na temat  odzyskania przez Polskę  niepodległości po 123 latach niewoli, o tym ile trudu włożyli nasi przodkowie w to, abyśmy żyli w wolnym i bezpiecznym kraju. Potem rozmawialiśmy  o patriotyzmie,  o tym, w jaki sposób go przejawiać.

17 października uczniowie klas 0 - IV rozpoczęli comiesięczne spotkania z muzyką. W tym roku szkolnym na pierwszy ognień poszedł nie byle kto, a nasz najwybitniejszy polski kompozytor i pianista, FRYDERYK CHOPIN. Życie i twórczość Frycka, jak zwykle przedstawiono w niezwykle ciekawy i absorbujący młodych widzów sposób. Po takiej lekcji chyba już każdy rozppozna czy to oberek, mazur czy polonez? Super lekcja!!

28 września przypada Światowy Dzień Jabłka. Dzięki uprzejmości Rady Rodziców, uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły mogli w tym dniu cieszyć się tym najpopularniejszym owocem w Polsce. Jabłko można wygodnie zabrać ze sobą do pracy, czy szkoły. Jest ono zdrowszą alternatywą dla batonika czy słodkiej bułeczki. W myśl amerykańskiego przysłowia: „Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”.

Jak co roku, społeczność naszej szkoły przystąpiła do akcji Sprzątanie Świata pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”. Wydarzenie ma na celu promowanie nieśmiecenia, edukowanie młodszych i starszych, a przez dobry przykład również mieszkańców miejscowości. Szkoda tylko, że ilość śmieci, któe zbierają nasi ucnziowie rokrocznie nie zmniejsza się :-(

Tradycją naszej szkoły jest przygotowywanie przez Samorząd Uczniowski, a właściwie jego żenską część apelu z okazji Dnia Chłopaka. Nie inaczej było i tym razem. Wszak naszym 'mądrym , inteligentnym, pięknym, miiłym, wysportowanym, pachnącym....' panom należy się świętowanie. Oprócz życzeń były scenki obrazujące ich 'zalety' i osobowość. Krótko, zwięźle i na temat. Wybrano również i obdarowano dyplomami 'DZIESIĄTKĘ WSPANIAŁYCH', zasłużonych w szkolnej społeczności.

30 września w nietypowy sposób świętowali chłopcy swój „Dzień Chłopaka” w klasie VIII. A to wszystko za sprawą ich koleżanek, które wpadły na pomysł, aby święto chłopców połączyć z noclegiem w szkole. Dziewczęta szybko przystąpiły do działania i uzyskały zgodę pani dyrektor oraz wychowawczyni. W piątkowe popołudnie pięknie udekorowały klasę i przygotowały słodki poczęstunek.

22 września 2022r. naszą szkołę odwiedziły funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Spotkanie odbywało się w dwóch grupach wiekowych. Uczniowie klas starszych dowiedzieli się między innymi, jakie mogą ponieść skutki prawne w związku z nieprawidłowym zachowaniem w szkole i poza nią. Policjantka rozmawiała również z uczniami o odpowiedzialności prawnej oraz poruszyła zagadnienia dotyczące przejawów demoralizacji wśród młodzieży.

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków.
Europejski Dzień Języków został ogłoszony przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej, w 2001 roku podczas obchodów Europejskiego Roku Języków i ma za zadanie zwrócić uwagę na to jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie.

Drogi Rodzicu!! Teraz robiąc codzienne zakupy w Lidlu, możesz wspierać NASZĄ szkołę!
Zrób zakupy za min. 50zł - w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc. Przy kasie odbierz kupon - TALENCIAKA. Przekaż TALENCIAKA  naszej szkole.
JAK PRZEKAZAĆ TALENCIAKA SZKOLE? DWA SPOSOBY: Zeskanuj kod QR z TALENCIAKA  lub Wrzuć TALENCIAKA do specjalnego pudełka w szkole albo przekaż p. Aleksandrze Szmurło.

15 września obchodizliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.  To święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

NASZ BLOG o SKO

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Facebook Like

Wycieczki

CZAS RELAKSU, RELAKSU TO CZAS...
CZAS RELAKSU, RELAKSU TO CZAS...

5 października 2023r. uczniowie klas IV-VIII, pod opieką wychowawców Marii Kuleszy, Marcina Szwaczyka i Agnieszki Pietrzak, wybrali się na pierwszą...

POD ZNAKIEM CZYTANIA...NARODOWEGO
POD ZNAKIEM CZYTANIA...NARODOWEGO

W dniu 11 września 2023r . uczniowie najstarszych klas wyjechali na wycieczkę do Wyszkowa. Na początek , w ramach akcji...

WYCIECZKA DO PŁOCKA
WYCIECZKA DO PŁOCKA

Czasami mamy ochotę na krótki wyjazd. Nie do końca na pustkowie, ale też nie do kolejnego wielkiego miasta. Szukamy wtedy...

OGŁOSZENIA

ZA CHWILĘ NOWY ROK SZKOLNY!
ZA CHWILĘ NOWY ROK SZKOLNY!

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie, pani Ewelin Salwin informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się...

INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW OP
INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW OP

Przypominamy, że szkoła nie zapewnia podręczników dla uczniów Oddziału Przedszkolnego. Rodzice zakupują je we własnym zakresie. W tym roku obowiązuje...

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA NOWY ROK
ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA NOWY ROK

W załączeniu znajduje się Szkolny Zestaw Podręczników i Materiałów Ćwiczeniowych obowiązujących w roku szkolnym 2023/2024 w Szkole Podstawowej im. Henryka...