PROJEKTY,  INNOWACJE

WIĘCEJ

NAUCZYCIELE

WIĘCEJ

GALERIE , ZDJĘCIA,  FILMY

ZDJĘCIAFILMY

4 września wybraliśmy Zarząd Samorządu Uczniowskiego. Zanim doszło do wyborów odbył się apel, na którym zaprezentowały się kandydatki . Trochę zabrakło czasu na typową kampanię wyborczą, ale chęci też doceniamy. Wybory były w pełni demokratyczne, komisja skrutacyjna niezawisła.. I oto mamy.

W dniu 15 czerwca przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego (Julia Karolewska i Karol Kuchta) wraz z Młodzieżową Radną (Kingą Kasiak) i Kapitanem (Angeliką Kucińską) oraz zastępcą WiP (Sandrą Domańską) pod opieką pani Malwina Musiej udali się do Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie na Forum Młodzieżowych Rad.

Walentynki w tym roku wypadają w trakcie ferii, więc Samorząd Uczniowski postanowił świętować je tuż przed feriami. 10 lutego zorganizowany został krótki apel, którego główną częścia był Mini Festiwal Piosenki Romantycznej.

6 grudnia zaczerwieniło się w naszej szkole. Z okazji MIKOŁAJEK był to CZERWONY DZIEŃ. Oczywiście większość uczniów przygotowała się na ten wyjątkowy dzień i ubrała mikołajkowe czapki, świąteczne okulary i inne atrybuty. Był też oczywiście Mikolaj i Śnieżynki, które roznosiły ufundowane przez Radę Rodziców słodycze. W czasie przerw były też wspólne pląsy i tańce. Wszystko tak jak powinno być: wesoło, miło, z uśmiechem.

Gwarno, smakowicie i tajemniczo było u nas w szkole 29 listopada - dzień tradycyjnych Andrzejek. Tym razem trochę nietypowo, bo oprócz pokoju, a w zasadzie korytarza pełnego wróżb i przepowiedni by również korytarz peęłn smakowitości. A stało się to za sprawą zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski KIERMASZU CIAST, z którego dochód przeznaczamy na cele charytatywne - zagospodaruje je nasze Szkolne Koło Wolontariatu.

Jak co roku, w przeddzień DNIA EDUKACJI NARODOWEJ, Samorząd Uczniowski przygotował dla swoich nauczycieli uroczystą akademię. Scenariusz przedstawienia oddawał istotę pracy pedagogów, jej blaski, ale przede wszystkim cienie. 'Masz oczy podrążone .. I nerwy rozdrażnione..' - tak śpiewali uczniowie wskazując na ciężki żywot nauczyciela. Oczywiście wszystko z przymrużeniem oka i szacunkiem do tych, którzy dbają o wykształcenie kolejnych pokoleń.

5 października obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ PIŻAMY.  Dlaczego piżamy? Ponieważ piżama niejednokrotnie to jedyny strój dzieciaków, które spędzają długi czas na oddziałach onkologicznych. Był to dzień empatii, solidarność z dziećmi ciężko chorymi, a przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie ponieważ nawet najmłodsi powinni wiedzieć, że warto zadbać o zdrowie i regularnie się badać.

Aby tradycji stało się zadość, Samorząd Uczniowski 29 listopada przygotował wróżby andrzejkowe. W szkole pojawiły się cyganki, które przepowiadały przyszłość. Nie mogło zabraknąć lania wosku, ustawiania butów, czy wybierania imienia ukochanej osoby.

Każdy wie, że 30 września jest dniem wyjątkowym, bo to święto NASZYCH CHŁOPCÓW. Samorząd Uczniowskijak co roku  również zadbał, by atmosfera tego dnia była wyjątkowa. A to za sprawą koleżanek, które nie zapomniały o życzeniach i niespodziankach. Zorganizowany przez samorząd apel pozwolił nam wyłonić najlepszego chłopaka naszej szkoły, którym został Tomek Ponichtera.

W tym roku świętowanie DNIA DZIECKA rozpoczęliśmy juz w maju. 30 maja cała społecznośc szkolna spędziła radośnie czas na szkolnym boisku. Samorząd Uczniowski, pod przewodnictwem Karoliny Matuszewskiej odpowiadał za część sportową. Odbyła się rywalizacja drużynowa NAUCZYCIELE KONTRA uczniowie.

1 kwietnia to oczywiście dzień żartów i psikusów, czyli PRIMA APRILIS. Niestety bardzo często przypadał w weekendy lub w czasie wolnym od zajęć W tym roku udało się!! Dzięki temu Samorząd Uczniowski postanowił ten dzień uczcić specjalnie - ogłoszono CRAZY DAY.

27 września wybieraliśmy przewodniczącego Samorządu Uczniowwskiego na rok szkolny 2018/2019. Były to pierwsze w historii szkoły wybory powszechne. Prawo do głosowania mieli uczniowie kl.III - VIII i IIIg oraz nauczyciele. Wybierali oni jedną spośród czterech kandydatów.

Już po raz drugi z rzędu Samorząd Uczniowski zdecydował się na wsparcie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Wyszkowie poprzez akcję zbiórki karmy i koców. Udało się zebrać kilkadziesiąt kilogramów suchej karmy dla psów i kotów oraz koce, poduszki i kołdry. Co prawda akcja miała nieco mniejszy rozmiar niż w ubiegłym roku, niemniej jednak bardzo dziękujemy za wszystkie, nawet najmniejsze gesty pomocy i serca.

Za nami pierwsza w historii szkoły 'NOCKA W SZKOLE'. Imprezę intgrująca społeczność szkolną zorganizował Samorząd Uczniowski w ramach realizacji swojego planu pracy. W piątkowy wieczór, 24 listopada, szkoła rozbłysła wszystkimi światłami i rozbrzmiała gwarem ponad sześdziesięciorga uczniów, którzy przybyli na 'ANDRZEJKOWĄ NOCKĘ'.

NASZ BLOG o SKO

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Facebook Like

Wycieczki

CZAS RELAKSU, RELAKSU TO CZAS...
CZAS RELAKSU, RELAKSU TO CZAS...

5 października 2023r. uczniowie klas IV-VIII, pod opieką wychowawców Marii Kuleszy, Marcina Szwaczyka i Agnieszki Pietrzak, wybrali się na pierwszą...

POD ZNAKIEM CZYTANIA...NARODOWEGO
POD ZNAKIEM CZYTANIA...NARODOWEGO

W dniu 11 września 2023r . uczniowie najstarszych klas wyjechali na wycieczkę do Wyszkowa. Na początek , w ramach akcji...

WYCIECZKA DO PŁOCKA
WYCIECZKA DO PŁOCKA

Czasami mamy ochotę na krótki wyjazd. Nie do końca na pustkowie, ale też nie do kolejnego wielkiego miasta. Szukamy wtedy...

OGŁOSZENIA

ZA CHWILĘ NOWY ROK SZKOLNY!
ZA CHWILĘ NOWY ROK SZKOLNY!

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie, pani Ewelin Salwin informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się...

INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW OP
INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW OP

Przypominamy, że szkoła nie zapewnia podręczników dla uczniów Oddziału Przedszkolnego. Rodzice zakupują je we własnym zakresie. W tym roku obowiązuje...

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA NOWY ROK
ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA NOWY ROK

W załączeniu znajduje się Szkolny Zestaw Podręczników i Materiałów Ćwiczeniowych obowiązujących w roku szkolnym 2023/2024 w Szkole Podstawowej im. Henryka...