PROJEKTY,  INNOWACJE

WIĘCEJ

NAUCZYCIELE

WIĘCEJ

GALERIE , ZDJĘCIA,  FILMY

ZDJĘCIAFILMY

W naszej szkole 6 listopada odbędą się warsztaty „Niewidomy – nie widzę problemu”, które poprowadzi Pan Sebastian Grzywacz. Pan Sebastian jest od kilkunastu lat osobą ociemniałą, porusza się z psem przewodnikiem rasy Chesapeake Bay Retriever - Waldkiem.

Na co dzień pracuje jako przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie, jest dyrektorem Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna oraz aktywnym użytkownikiem social mediów, w których edukuje na temat dostępności i życia osób niewidomych – prowadzi swój kanał na TikToku o nazwie Odlotowy Niewidomy, można Go znaleźć również na Facebooku i Instagramie.
Warsztaty „Niewidomy – nie widzę problemu” prowadzi w różnych placówkach oświatowych od siedmiu lat. Owe warsztaty cieszą się ogromną popularnością. Dzięki temu, że podczas warsztatów Panu Sebastianowi towarzyszy pies, porusza na nich kwestie odpowiednich zachowań wobec psów asystujących. Na spotkaniach pokazuje również, jak osoba z niepełnosprawnością wzroku korzysta z telefonu, social mediów i nowoczesnych technologii. Opowiada o ograniczeniach tkwiących w naszych głowach - czyli o tym, jak trenuje krav magę, boks, skacze ze spadochronem czy jeździ konno. Sam temat niepełnosprawności wzroku, choć wyczerpywany podczas spotkania, stanowi pretekst do rozmowy o empatii i otwartości. Na zajęciach podejmuje tematykę samoakceptacji, radzenia sobie z trudnymi emocjami, a także przeciwdziałania przemocy. Każde spotkanie projektuje pod konkretną grupę odbiorców, od przedszkolaków do uczniów szkół średnich, biorąc pod uwagę wiek, liczebność i potrzeby uczestników związane z warsztatami.
Koszt uczestnictwa jednego dziecka to 15 zł

Zanim pan Sebastian przyjedzie do nas, warto obejrzeć:

 

SEKUNDY, KTÓRE ZMIENIŁY ŻYCIE

24H BEZ WZROKU

Spędziłam dzień z Sebastianem i jego psem przewodnikiem

Komentarz

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna