PROJEKTY,  INNOWACJE

WIĘCEJ

NAUCZYCIELE

WIĘCEJ

GALERIE , ZDJĘCIA,  FILMY

ZDJĘCIAFILMY

„Powitanie Wyszkowskiego Pierwszaka” to integracyjne spotkanie uczniów rozpoczynających przygodę ze szkołą. Jest to też pierwsze oficjalne spotkanie z władzami samorządu i radnymi miasta. W tym roku symbolicznie we wspólnotę samorządową wstąpiło ponad 400 pierwszaków.

Tegoroczne spotkanie wpisało się w obchody stulecia niepodległości. Uroczystość odbyła się 15 listopada na hali WOSIR.

Bardzo zależy nam na tym, żeby nasi mali obywatele odnajdywali się w naszej wspólnocie samorządowej, żeby wyrastali na mądrych, aktywnych obywali. To spotkanie tez jest m.in. właśnie po to, żeby to była taka pierwsza przygoda z Wyszkowem – mówiła podczas uroczystości zastępca burmistrza Aneta Kowalewska. Przedstawicielka władz samorządowych zapoznała uczniów z symbolami miasta – herbem, sztandarem i insygniami w postaci łańcucha.

Podczas uroczystości obecni byli również radni miasta – Czesław Lach, Jan Abramczyk, Wojciech Rojek i Bogusław Kuchta. O ich roli w samorządzie mówiła przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska – Radni są po to, żeby pomagać swojej społeczności lokalnej, przekazywać prośby mieszkańców burmistrzowi. Radni podejmują uchwały w mieście i tym samym współdecydują o nim. Po prostu pomagają w zarządzaniu Wyszkowem – mówiła przewodnicząca. Jak wspomniała, kiedy chodziła do Szkoły Podstawowej nr 2 zapamiętała słowa piosenki, które skierowała w ramach życzeń do uczniów – Wyszków to miasto moje rodzinne. Wyszków to miasto milsze niż inne. Tu właśnie chciałbym spokojnie żyć – pracować, kochać, marzyć i śnić.

Podczas spotkania dzieci wzięły udział również w muzycznej lekcji patriotyzmu, którą poprowadzili soliści Małgorzata Urbaniak i Krzysztof Ciupiński-Świątek przy akompaniamencie Włodzimierza Trzeciaka. Koncert rozpoczął utwór „Maki”, po którym goście próbowali nauczyć publiczność tekstów do pozostałych piosenek – jak się okazało, pierwszaki dobrze znały już patriotyczne utwory. Wspólnie zaśpiewano m.in. „Ułani, ułani”, „Przybyli ułani pod okienko”, Pierwsza kadrowa”, czy „Pałacyk Michla”. Stulecie niepodległości zaakcentowały również wręczone pierwszakom misie.

Po koncercie każdy z uczniów otrzymał legitymację wyszkowskiego pierwszaka – symbole przynależności do samorządowej i oświatowej rodziny. Była tewż okazja do wspólnych zdjęc z najważniejszymi osobami w naszej gminie.

 

Komentarz

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna